Newry Darts League

Contact


POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 04 Jun 2018 07:23 AM
CATEGORY : Sport

Newry Darts League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria. www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 8th June 2018.

Both games to start @ 9:45pm SHARP.

Norman McCutcheon Cup.

Sponsored By TRAINORS BAR Camlough.

@ Trainors Bar Camlough.

SEMI-FINALS & FINAL.

To be played on Board 2.

Cloughmor Inn v Boyds A

To be played on Board 4.

Hibs A v Hibs B

Final to be played on Main Back-room Board.

Division 3 Runner Up Play-Off.

To be played on Friday 8th June.

(Best of 3x501 9 a side)

@ Indo. (Stage Board)

Howes Bar Omeath v Boyds B

Division 4 League Play-OFF.

To be played on Friday 8th June.

(Best of 1 leg 501 9 a side)

@ Newry AOH Hibs Up-Stairs Board.

Bears v Cwc B

Division 4 Knockout Cup Final.

To be played on Friday 8th June.

(Best of 1 leg 501 9 a side)

@ Boyds Bar Up-Stairs Board.

Trainors Heroes v 3 Steps B

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Sun 21 Jan 2018 01:48 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League .

Sponsored by CLARA Aparthotel Bulgaria.

Sectional Pairs to be played on Friday 26th Jan.

All Draws to be done on the night by the Referees in charge at each venue.

Draws to be done at 9:30pm SHARP. Not there not in Draw.

PREMIER DIVISION: All games best of 3 x701 Bull up for darts..

1 Pair to Qualify from each Section in Premier Division.

@ Indo. Referees:Tommy Haughey & Chris McClure.

Tommy Haughey & Niall McVerry (Hibs B)

Ray Harte & Mickey McMahon (Indo)

Thomas Coulter & Seamus Rooney (Gormans Bar M/Bridge)

Micky White & Ralph Patterson (Boyds A)

Mickey Greene & Jimmy McManus (Gormans Bar M/Bridge)

John Campbell & Keiran Sloan (Cloughmor Inn)

Chris McClure & Gerard McCartney (Boyds A)

Miceal McEvoy & John Morgan (Boyds A)

Pat & Gerard White (Gormans Bar M/Bridge)

Brian & Peter McCoy (3 Steps A)

@ Newry AOH (Hibs).Referees: Jim Rowland & Liam Bradley.

Jim Rowland & Kevin McGivern (Hibs B)

Mickey Morgan & Brendan Loughran (3 Steps A)

Marty McParland & Mark Gorman (Magees A)

Damien Kilgallon & Peter McGentiy (3 Steps A)

Tristan Byrne & Steve Noades (Magees A)

Bernard McVerry & Liam Bradley (Hibs A)

Shane McGuirk & Martin Carvill (Boyds A)

Napier Boyce & Peter Grennan (Hibs A)

Paul Quinn & Paul Tuite (Magees A)

Robert McLoughlin & John Burton (Cloughmor Inn)

@ Bellinis Board 5. Referees: Mark McEvoy & Alan Dullaghan.

Paul Doran & Gerard O'Brien (Hibs B)

Kevin Woods & Mark McEvoy (Hibs B)

Jerome Magee & Donal Fegan (Hibs A)

Dee Dutton & Keiran Pentony (Magees A)

Damian Quinn & Paul Doran (Cloughmor Inn)

Gareth Kilgallon & Brendan Galvin (3 Steps A)

Tommy McCartney & Ramie Carroll (Boyds A)

Alan Dullaghan & Ciaran Keenan (Boyds A)

Johnny Taylor & Enda McConville (Gormans Bar M/Bridge)

Kevin Coulter & Decky Duffy (Gormans Bar M/Bridge)

@ Newry INF. Referees: Tommy Mooney & Kieran Gallagher.

Hugh Greene & Paddy McComiskey (Cloughmor Inn)

Micko Casside & Raymond O'Brien (Hibs A)

Alby Kelly & Ciaran Moley (Hibs A)

Tommy Mooney & Anto McCabe (Indo)

Noel Bradley & Mickey Donnelly (Hibs A)

Damien Keenan & Chris Craven (Hibs B)

Johnny Lawler & Alan Reenan (Cloughmor Inn)

Kieran Gallagher & Sean Poland (Gormans Bar M/Bridge)

Jamie McManus & Paul Magone (Gormans Bar M/Bridge)

Cathal Rooney & Paddy Kearney (Indo)

DIVISION ONE:(3x501 toss coin for Darts) 1 Pair to Qualify from each section in Division 1.

@ Trainors Camlough Backroom.Referees: Damien Bradley & Alan McArdle.

Roger McCullough & Damien Bradley (Trainors Camlough)

Paddy McKeown & Hugh Doyle (Trainors Camlough)

Brian Larkin & Jason Rice (Dromintee GFC A)

Barry McMahon & Larry Boyle (McGuigans Bar)

Alan McArdle & Alan Roker (Carrickcruppen GAC)

Daniel Carroll & Nicky Connell (Maddens Bar A)

Peter Rice & Thomas Hughes (Dromintee GFC A)

Paul Lucas & Peader Mallie (McGuigans Bar)

Seamus Rice & Ray Campbell (Ballyholland INF)

Peter Quinn & James Haughey (Trainors Camlough)

Liam og Rice & Tony Byrne (Seasiders INF B)

@ Carrickcruppen GAC. Referees: Seamus Kane & Brendan McAteer.

Dessie Rocks &Steven Ling (Cwc A)

Seamus Kane & Thomas King (Carrickcruppen GAC)

David Doran & Sean McAlindan (Trainors Camlough)

Rory O'Hare & Sean Curran (Maddens Bar A)

Paul Crangle & Paul McAeer (Seasiders INF B)

Mark Trainor & Francie Kearns (Trainors Camlough)

Brendan McAeer & Mark Murphy (Ballyholland INF)

Hugh & Francie O'Hare (Ballyholland INF)

Barney McGovern & Martin Hayes (Ballyholland INF)

Mark Daly & Gavin McFee (Railway Bar)

Ciaran Jennings & Willy McCabe (Railway Bar)

@ McGuigans Bar.Referees: Shane Rafferty & Rodney Kimbley.

Mark McMahon & Ali McKay (Railway Bar)

Gary McKeown & Jerome White (Cwc A)

Martin McAleenan & Seamus Fearon (Ballyholland INF)

John Larkin & Seamus Teirney (Cwc A)

Jonny & Ciaran Quinn (Cwc A)

Shane & Jack Rafferty (1st & Last W/Point)

James & Martin O'Sullivan (1st & Last W/Point)

Padraig Murphy & Jack Beattie (Carrickcruppen GAC)

Rodney & Raymond Snr Kimbley (McGuigans Bar)

Gerard O'Connell & Darren Carroll (Maddens Bar A)

Stephen Murphy & Thomas Beggs (Seasiders INF B)

@ Maddens Bar.Referees: Thom Ingle & Ivan O'Neill.

Seamus og Rafferty & Francis McGriven (1st & Last W/Point)

Kevin McCann & Gerard Poucher (Carrickcruppen GAC)

Eddie McGarry & Ross Flynn (Carrickcruppen GAC)

Austin Thompson & Paul Toman (Trainors Camlough)

Thom Ingle & Eugene McAleavey (Maddens Bar A)

Michael Sarsfield & Raymond Kimbley Jnr (McGuigans Bar)

Tommy Loughman & Micheal McKeown (Trainors Camlough)

Francie Kelly & Ivan O'Neill (McGuigans Bar)

Martin Crawley & Frank McKenna (Ti Chulainn A)

Miceal McGenity & James Maguire (Dromintee GFC A)

Martin McCelland Johnny Murphy (Railway Bar)

Kevin Rice & Eugene McConville (Seasiders INF B)

DIVISION Two: (3x501 toss coin for Darts) 1 Pair to Qualify from each section in Division 2.

@ Armaghdown Bar. Refferees: Jimmy McMahon & Seamus McVerry.

Aidan McKinley & Paul Canning (Forkhill GFC A)

Jimmy & Seamus McVerry (Bellinis)

Dominic & Yvonne Campbell (Quinns Camlough)

Conor Carlin & Chris Swinburne (Magees Bar)

Sean Keeley & John McCrink (Forkhill GFC A)

Terry Campbell & Robbie Irwin (Armaghdown Bar)

Frank Bagnall & Danal McSherry (Glenn GAC)

Ruairi Cunningham & Conor McKeown (Windmill Bar)

Richie & Martin Carlin (Magees Bar)

Jimmy McMahon & Brian Carven (Armaghdown Bar)

@ Dromintee GFC. Refferees: Sean Judge & Jim Clarke.

Thomas Crilly & Joe Donnelly (Killeavy GAC)

Sean Judge & Michael O'Hagan (Forkhill GFC A)

Conor Doran & Gary McGinn (O'Hanlons W/Cross)

Nicky Pender & Tony Byrne (Forkhill GFC A)

Jane Quinn & Anna Madigan (Quinns Camlough)

Peter Rice & Kevin Thompson (Killeavy GAC)

Benny Turley & Jim Clarke (Bellinis)

Emmett Fearon & Francis Purcell (Gap of the North)

John Brannigan & Mal Havern (Quinns Camlough)

Anthony Reynolds & Martin McCartney (Gap of the North)

@ Windmill Bar.Referees: Colin Boyle & Phil McLoughlin.

Phil McLoughlin & Kieran Bagnall (Glenn GAC)

Gareh Haughey & Colin Boyle (Quinns Camlough)

Barry Matthews & Davy Watterson (Windmill Bar)

Margaret Maguire & Dominic McEvoy (Killeavy GAC)

Liam O'Hamlon & Warren Mould (Killeavy GAC)

Pat Byrne & Leo Shannon (Forkhill GFC A)*HOLDERS*

Pat Quinn & Allan McManus (Killeavy GAC)

Vincey Conlon & Paddy Bennett (Windmill Bar)

Valerie Rooney & Frank Harvey (Bellinis)

Thomas Casey & Gerry Coghlan (Windmill Bar)

@ Magees Bar. Referees: Davy McCutcheon & John Magee.

Paddy Lavelle & Thomas McCann (O'Hanlons W/Cross)

Danny Carlon & Chris O'Hanlon (Magees Bar)

Malachy Toman & David Brennan (Magees Bar)

Aaron McParland & Anthony Morgan (Magees Bar)

Paddy McKavanagh & Davy McCutcheon (Windmill Bar)

Sean O'Hare & Rory Murtagh (Glenn GAC)

Stephen McCann & Sebastian Waibel (Bellinis)

Joey McLoughlin & John Magee (Armaghdown Bar)

Paddy O'Gorman & Mark Davis (Windmill Bar)

Kevin Gallagher & Gerard Reynolds (Gap of the North)

Keiran McFee & Jason Maguire (Armaghdown Bar)

DIVISION THREE: (3x501 toss coin for Darts) 1 Pair to Qualify from each section in Division 3.

@ Boyds Bar.Referees:Peter Woods & Davy Brown.

Peter & Matthew Woods (Howes Bar Omeath)

Davy Brown & Rue Wallace (Boyds B)

Alan & Shane Copeland (Cavern Bar)

Oliver Mynes & Peter Magill (Slieve Gherkin)

Kyle Williamson & Alvin Wallace (Port Bar)

Pat Caossan & Packie McKenna (Ti Chulainn B)

Gerry Keirans & Ciaran Loye (Howes Bar Omeath)

Noel Loye & Kieran Quinn (Ti Chulainn B)

Peter Lynch & Kevin Barry (Shane O'Neills GFC)

Aiden McKeown & Mickey Doran (Doyles Camlough)

@ Trainors Newry.Referees: Peter Johnson & Karl Feenan.

Colin Reel & Gavin Quinn (Shane O'Neills GFC)

Paul O'Neill & Gareth McLoughlin (Shane O'Neills GFC)

Joe Campbell & Conor McCutcheon (Cavern Bar)

Peter Johnson & Richie Carlon (Trainors Newry)

Cathal McCoy & Kenny Galbrath (Cavern Bar)

Tommy McCabe & Orlagh Morgan (Trainors Newry)

Noel Larkin & Darren Rowntree (Trainors Newry)

Robert Fegan & Tony Hughes (Slieve Gherkin)

Sean Leonard & Liam McKinley (Ti Chulainn B)

Karl & David Feenan (Cavern Bar)

@ Cavern Bar. Referees: Kieran McDonnell & Joe Byrne.

Marty Holland & Anthony Doherty (Trainors Newry)

Barry McDonnell & Leo Magee (Forkhill GFC B)

Kieran McDonnell & Aidie McArdle (Forkhill GFC B)

David Douglas & Sean McParland (Port Bar)

Shea Carroll & Nathan Morgan (Shane O'Neills GFC)

Anthony Russell & Martin Small (Slieve Gherkin)

Gareth Rowntree & Stephen Campbell (Slieve Gherkin)

Joe & Mark Byrne (Cavern Bar)

Tony Havern & Anthony McNamee (Ballyholland Harps GAC)

Shane Mulholland & Mattie Shelds (Ballyholland Harps GAC)

@ Bellinis Board 2. Referees:Tommy Haughey & Packie Walker.

Glenn Porter & Phillip Sterriet (Port Bar)

Clint Elliott & Trevor Jenkinson (Port Bar)

Leroy Magennis & Packie Walker (Howes Bar Omeath)

Robbie & Ruairi White (Ballyholland Harps GAC)

Seamus & Paddy Fallon (Ballyholland Harps GAC)

Tommy Haughey & Tom Fletcher (Boyds B)*HOLDERS*

Geroid O'Reilly & Seamus Connolly (Doyles Camlough)

Steve Reynolds & Paddy McKinley (Ti Chulainn B)

David Quinn & Willie Anderson (Doyles Camlough)

Damien Pentony & Marty Carroll (Trainors Newry)

DIVISION Four:(3x501 toss coin for Darts) 2 Pairs to Qualify from each section in Division 4. ie do not play final.

@ Trainors Camlough Main Bar Board.Referees: Kieran Fitzpatrick & Tommy O'Hanlon.

Eddie & Neil Heaney (Bears)

Derek Dinsmore & Liam Donnan (Seasiders INF C)*HOLDERS*

Arthur Kinny & Kieran Fearon (Dromintee GFC B)

Brian Coffey & Chris Doyle (Trainors Heroes)

Luke Phelan & Petsy Smyth (Trainors Heroes)

Martin & Brendan Fitzpatrick (Trainors Heroes)

Brian Campbell & Joey Magill (Cwc B)

Barry McAnulty & Stevy Bradshaw (Nan Rices)

Shannon Boyle & Shunna Murphy (Maddens Bar B)

Robert & John Bradshaw (Nan Rices)

Aidan O'Hagan & Tommy O'Hanlon (Cwc B)

Hugh Bradley & Kieran Fitzpatrick (Trainors Heroes)

@ Cwc.Referees: David Loughran & Shane McVerry.

Sean Toale & Colin O'Rourke (Dromintee GFC B)

David Loughran & John Anderson (Bears)

Sean McKevitt & Francie Pentony (Bears)

John McCartan & Mark Bradshaw (Nan Rices)

Jacqueline McKeown & Terry Lynch (Trainors Heroes)

Shane McVerry & Arthur McCafferty (Trainors Heroes)

Kealan Porter & Danny McCaul (Nan Rices)

John Daly & Paddy McShane (Dromintee GFC B)

Paddy & Wayne Heaney (Bears)

Joe McCourt & David O'Neill (Bears)

Tony Winters & Kieran Larkin (Dromintee GFC B)

Dorothy Haughey & Micheal McEntee (Trainors Heroes)

It is up to the WINNING PAIR in each Section to leave the Result Sheet into the Result Box in McGuigans Bar before 5pm on the Saturday after the games are played ...

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 19 Dec 2017 11:44 PM
CATEGORY : Sport

Newry Darts League.

Sponsored By The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

The Newry Dart League would like to Wish All Players,

Sponsors,Bars and Clubs A Very Merry Christmas

and a Happy New Year.

Darts Will start back on the 5th of Jan 2018.

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 05 Dec 2017 02:29 PM
CATEGORY : Sport

Passing of Newry Dart League Legend.

The Newry Dart League is saddened to hear of the passing of Newry darts legend Mr Alan Copeland Snr. Alan played darts in the Newry League for over 40 years Playing for Hillbillies, Gaelic Bar, Nummys A and Boyds Bar winning numerous League and Cup titles and also winning Northern Ireland team titles.He also won the Newry Open Pairs Title with his good friend Jim Park who he appeared on the TV game show Bullseye with just missing out on Bullies star prize.

The biggest honour the Newry Darts League could give it's Hall of Fame award Alan was a very worthy recipient in 2015 to the joy of all Alan's family and friends. .

Newry Darts League would like to send its deepest Condolences to Newry Dart League Players Alan Jnr & Shane Copeland (Cavern Bar) & The Copeland family Alan snr's daughter's Belinda, Charlotte & Laura on the death of there father Alan Copeland Snr RIP...

May he rest in peace..

As a mark of respect last Friday nights Division 3 League game Cavern Bar v Doyles Camlough was called off and will now be played on Friday 12th Jan 2018...

(In photo Alan Copeland Snr with his 2 sons Alan Jnr & Shane with the Newry Dart League Hall of Fame Award)

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 05 Dec 2017 02:25 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by CLARA Aparthotel Bulgaria.

Sectional Individuals Results.

PREMIER DIVISION.

@ Boyds Bar Up/Stairs Board.

Winner - Keiran Gallagher (Gormans Bar M/Bridge)

R/Up - John Morgan (Boyds A)

@ Bellinis Board 5.

Winner - Gerardo McCartney (Boyds A)

R/Up - Liam Bradley (Hibs A)

@ Newry INF.

Winner - Mickey Donnelly (Hibs A)

R/Up - Tristan Byrne (Magees A)

@ Magees Bar.

Winner - Cathal Rooney (Indo)

R/Up - Paul Quinn (Magees A)

@Indo Stage Board.

Winner - Paddy McCumiskey (Cloughmor Inn)

R/Up - Anto McCabe (Indo)

@ Newry AOH(Hibs) Up/Stairs Board.

Winner - Tommy Mooney (Indo)

R/Up - Robert McLoughlin (Cloughmor Inn)

@ Gap of the North. Winner -

Tommy McCartney (Boyds A)*Holder*

R/Up - Shane McGuirk (Boyds A)

@ Bellinis Borad 8.

Winner - Napier Boyce (Hibs A)

R/Up - Jim Rowland (Hibs B)

DIVISION ONE.

@ Carrickcruppen GAC Main Board.

Winner Thom Ingle (Maddens Bar A)

R/Up - Francie Kelly (McGuigans Bar)

@ Maddens Bar.

Winner - Francie O'Hare (Ballyholland INF)

R/Up - Dessie Rocks (Cwc A)

@ McGuigans Bar Down/Stairs.

Winner - Steven Ling

R/Up - Mark Daly (Railway Bar)

@ Indo Floor middle Board.

Winner - Darren Carroll (Maddens Bar A)

R/Up -Ivan O'Neill (McGuigans Bar)

@ Trainors Camlough Board 1 Backroom.

Winner - Hugh O'Hare (Ballyholland INF)

R/Up - Ciaran Jennings (Railway Bar)

@ Carrickcruppen GAC Board 2.

Winner - Martin O'Sullivan (1st & Last W/Point)

Eddie McGarry (Carrickcruppen GAC)

@Trainors Camlough Board 3 Backroom.

Winner - Gary McKeown (Cwc A)

R/Up - Jonny Quinn (Cwc A)

@ McGuigans Bar Up/Stairs Board.

Winner - Micheal McKeown (Trainors Camlough)

R/Up - Austin Thompson (Trainors Camlough)

DIVISION Two:

@ Armaghdown Bar.

Winner - Martin McCartney (Gap of the North)

R/Up - Jimmy McMahon (Armaghdown Bar)

Winner - Sean Judge (Forkhill GFC A)

R/Up - Kevin Thompson (Killeavy GAC)

@ Windmill Bar..

Winner - Barry Matthews (Windmill Bar)

R/Up - Martin Carlon (Magees Bar)

Winner - Anthony Reynolds

R/Up - Frank Bagnall (Glenn GAC)

@ Quinns Camlough..

Winner - Michael Kavanagh (Armaghdown Bar)

R/Up - Nicky Pender (Forkhill GFC A)

Winner - Richie Carlon (Magees Bar)

R/Up - Robbie Irwin (Armaghdown Bar)

@ Bellinis Board 2.

Winner - Vincie Comp in (Windmill Bar )

R/Up - Dominic Campbell (Quinns Camlough)

Winner - Davy McCutcheon (Windmill Bar)

R/Up - Thomas Crilly (Killeavy GAC)

DIVISION THREE.

@ Cavern Bar. .

Winner - Alvin Wallace (Port Bar)

R/Up - Kenny Galbrath (Cavern Bar)

Winner - Peter Magill (Slieve Gherkin)

R/Up - Oliver Mynes (Slieve Gherkin)*Holder*

@ Trainors Newry Main Board.y)

Winner - Noel Larkin (Trainors Newry)

R/Up - Pat McCourt (Howes Bar Omeath)

Winner - Cathal McCoy (Cavern Bar)

R/Up - Shane Copeland (Cavern Bar)

@ Boyds Bar Down/Stairs.

Winner - Niall Brown (Howes Bar Omeath)

R/Up - Richie Carlon jnr (Trainors Newry)

Winner - Davy Brown (Boyds B)

R/Up - Victor Henning (Boyds B)

@ Trainors Newry Board 1.

Winner - Glenn Porter (Port Bar)

R/Up - Alan Copeland (Cavern Bar)

Winner - Karl Feenan (Cavern Bar)

R/Up - Gerry Keirans (Howes Bar Omeath)

DIVISION Four:

@ Nan Rices.

Winner - Joey Magill (Cwc B)

R/Up - John Anderson (Bears)

Winner - John Bradshaw (Nan Rices)

R/Up - Stephen McArdle (Seasiders INF C)

@ Newry AOH(Hibs) Down/Stairs Board.

Winner - Shane McVerry (Trainors Heroes)

R/Up - Brendan Hawley (Cwc B)

Winner - Barry McAnulty (Nan Rices)

R/Up - Eddie Heaney (Bears)

@ Cwc.

Winner - David Loughran (Bears)

R/Up - John McCartan (Nan Rices)*Holder*

Winner - Aidan O'Hagan (Cwc B)

R/Up - Arthur McCafferty (Trainors Heroes)

@Trainors Camlough Main Bar Board.

Winner - Joe McCourt (Bears)

R/Up - Jacqueline McKeown (Trainors Heroes)

Winner - Tommy O'Hanlon (Cwc B)

R/Up - Chris Doyle (Trainors Heroes)

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 20 Nov 2017 10:00 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by CLARA Aparthotel Bulgaria.

Re-arranged League Games to be played on Friday 24th Nov.

Division 3.

Ti Chulainn B M/Bawn v Ballyholland Harps GAC

Division 4.

3 Steps B v Maddens Bar B

Newry Dart League.

Sponsored by CLARA Aparthotel Bulgaria.

Sectional Individuals to be played on Friday 24th Nov.

All Draws to be done on the night by the Referees in charge at each venue.

Draws to be done at 9:30pm SHARP. Not there not in Draw.

PREMIER DIVISION.(Best of 5x501 Bull Up for Darts)

1 Player to Qualify from each Section in Premier Division.

@ Boyds Bar Up/Stairs Board.Referees:John Morgan & Kevin Woods.

Keiran Gallagher (Gormans Bar M/Bridge)

Jimmy McManus (Gormans Bar M/Bridge)

Justin McKevitt (Boyds A)

Paddy Kearney (Indo)

John Morgan (Boyds A)

Kevin Woods (Hibs B)

Niall McVerry (Hibs B)

Damian Quinn (Cloughmor Inn)

Jerome Magee (Hibs A)

@ Bellinis Board 5. Referees:Liam Bradley & Gerard McCartney.

Paul Magone (Gormans Bar M/Bridge)

Liam Bradley (Hibs A)

Peter Grennan (Hibs A)

Brendan Loughran (3 Steps A)

Joe Murphy (Indo)

Brian McCoy (3 Steps A)

Gerard O'Brien (Hibs B)

Gerard McCartney (Boyds A)

Seamus Rooney (Gormans Bar M/Bridge)

@ Newry INF. Referees:Miceal McEvoy & Tristan Byrne.

Mickey Donnelly (Hibs A)

Paul Doran (Hibs B)

Paul Doran (Cloughmor Inn)

Kevin McGivern (Hibs B)

Damien Keenan (Hibs B)

Donal Fegan (Hibs A)

Miceal McEvoy (Boyds A)

Brandan Galvin (3 Steps A)

Tristan Byrne (Magees A)

@ Magees Bar. Referees:Marty McParland & Cathal Rooney.

Dee Dutton (Magees A)

Marty McParland (Magees A)

Enda McConville (Gormans Bar M/Bridge)

Cathal Rooney (Indo)

Chris Craven (Hibs B)

Steve Noades (Magees A)

Paul Quinn (Magees A)

Hugh Greene (Cloughmor Inn)

Mickey Morgan (3 Steps A)

@ Indo Stage Board. Referees:Martin Carvill & Anto McCabe.

Martin Carvill (Boyds A)

Thomas Colter (Gormans Bar M/Bridge)

Pat White (Gormans Bar M/Bridge)

Ray Harte (Indo) Alby Kelly (Hibs A)

Anto McCabe (Indo)

Ciaran Moley (Hibs A)

Alex Kelly (Magees A)

Paddy McComiskey (Cloughmor Inn)

@ Newry AOH(Hibs) Up/Stairs Board.Referees:Tommy Mooney & Mark McEvoy.

Mickey Greene (Gormans Bar M/Bridge)

Kevin Coulter (Gormans Bar M/Bridge)

Mark McEvoy (Hibs B)

Chris McClure (Boyds A)

Micheal Gallagher (Cloughmor Inn)

Robert McLoughlin (Cloughmor Inn)

Ciaran Keenan (Boyds A)

Alan Reenan (Cloughmor Inn)

Billy Havern (Hibs B)

Tommy Mooney (Indo)

@ Gap of the North. Referees:Tommy McCartney & Alan Dullaghan.

Paul Tuite (Magees A)

Alan Dullaghan (Boyds A)

Raymond O'Brien (Hibs A)

Shane McGuirk (Boyds A)

Johnny Lawlor (Cloughmor Inn)

Gareth Kilgallon (3 Steps A)

Mickey McMahon (Indo)

Tommy McCartney (Boyds A)*Holder*

Peter McCoy (3 Steps A)

Micko Casside (Hibs A)

@ Bellinis Borad 8.Referees:Tommy Haughey & Jim Rowland.

Keiran Pentony (Magees A)

Johnny Taylor (Gormans Bar M/Bridge)

Mark Gorman (Magees A)

Tommy Haughey (Hibs B)

Noel Bradley (Hibs A)

Bernard McVerry(Hibs A)

Jamie McManus (Gormans Bar M/Bridge)

Napier Boyce (Hibs A)

Jim Rowland (Hibs B)

Sean Poland (Gormans Bar M/Bridge)

DIVISION ONE:(3x501 toss coin for Darts)

1 Player to Qualify from each section in Division 1.

@ Carrickcruppen GAC Main Board. Referees:Alan McArdle & Thom Ingle.

Francie Kelly (McGuigans Bar)

Padraig Murphy (Carrickcruppen GAC)

Seamus Kane (Carrickcruppen GAC)

Tommy Loughman (Trainors Camlough)

Willy McCabe (Railway Bar)

Thom Ingle (Maddens Bar A)

Alan McArdle (Carrickcruppen GAC)

@ Maddens Bar.Referees:Gavin McFee & Brendan McAteer.

Francie O'Hare (Ballyholland INF)

Francie Cassidy (Railway Bar)

Dessie Rocks (Cwc A)

Eugene McAleavey (Maddens Bar A)

Peter Quinn (Trainors Camlough)

Brendan McAteer (Ballyholland INF)

Gavin McFee (Railway Bar)

@ McGuigans Bar Down/Stairs.Referees:Peader Mallie & Mark Daly.

Peader Mallie (McGuigans Bar)

Damien Bradley (Trainors Camlough)

Mark Daly (Railway Bar)

Steven Ling (Cwc A)

Mark Murphy (Ballyholland INF)

Mark McMahon (Railway Bar)

Sean McAlinden (Trainors Camlough)

@ Indo Floor middle Board. Referees:Martin McCelland & Darren Carroll.

Gerard O'Connell (Maddens Bar A)

Ivan O'Neill (McGuigans Bar)

Jack Beattie (Carrickcruppen GAC)

Darren Carroll (Maddens Bar A)

Martin McCelland (Railway Bar)

Tommy McArdle (1st & Last W/Point)

Ali McKay (Railway Bar)

@ Trainors Camlough Board 1 Backroom.Referees:James Haughey & Seamus Fearon.

Seamus Fearon (Ballyholland INF)

Hugh O'Hare (Ballyholland INF)

Kevin Rice (Seasiders INF B)

Mark Trainor (Trainors Camlough)

Barney McGovern (Ballyholland INF)

Ciaran Jennings (Railway Bar)

James Haughey (Trainors Camlough)

@ Carrickcruppen GAC Board 2. Referees:Roger McCullough & Mark King.

Stephen Murphy (Seasiders INF B)

Martin O'Sullivan (1st & Last W/Point)

Paul Toman (Trainors Camlough)

Jack Rafferty (1st & Last W/Point)

Roger McCullough (Trainors Camlough)

Mark King (Carrickcruppen GAC)

Daniel Carroll (Maddens Bar A)

@Trainors Camlough Board 3 Backroom. Referees:Martin McAleenan & Kevin McCann.

Jerome White (Cwc A)

Kevin McCann (Carrickcruppen GAC)

Jonny Quinn (Cwc A)

Martin McAleenan (Ballyholland INF)

Paddy McKeown (Trainors Camlough)

Ciaran Quinn (Cwc A)

Hugh Doyle (Trainors Camlough)

Gary McKeown (Cwc A)

@ McGuigans Bar Up/Stairs Board. Referees:Seamus Rice & Shane Rafferty.

Seamus Rice (Ballyholland INF)

David Doran (Trainors Camlough)

Austin Thompson (Trainors Camlough)

Gerard Poucher (Carrickcruppen GAC)

James O'Sullivan (1st & Last W/Point)

Shane Rafferty (1st & Last W/Point)

Micheal McKeown (Trainors Camlough)

DIVISION Two:(3x501 toss coin for Darts)

2 Players to Qualify from each section in Division 2. ie do not play final.

@ Armaghdown Bar.Referees: Sean Judge & Jason Maguire.

Allan McManus (Killeavy GAC)

Jimmy McMahon (Armaghdown Bar)

Sean Judge (Forkhill GFC A)

John Brannigan (Quinns Camlough)

Seamus McVerry (Bellinis)

Anthony Morgan (Magees Bar)

Jason Maguire (Armaghdown Bar)

Martin McCartney (Gap of the North)

Michael O'Hagan (Forkhill GFC A)

Keiran McFee (Armaghdown Bar)

Conor McKeown (Windmill Bar)

Kevin Thompson (Killeavy GAC)

@ Windmill Bar.Referees: Colin Boyle & Paddy McKavanagh.

Martin Carlin (Magees Bar)

Colin Boyle (Quinns Camlough)

Gerard Raynolds (Gap of the North)

John McCrink (Forkhill GFC A)

Barry Matthews (Windmill Bar)

Frank Bagnall (Glenn GAC)

Paddy McKavanagh (Windmill Bar)

Anthony Raynolds (Gap of the North)

Brian Craven (Armaghdown Bar)

Ronan Millholland (Bellinis)

Mark O'Hanlon (O'Hanlons W/Cross)

Ruairi Cunningham (Windmill Bar)

Rory Murtagh (Glenn GAC)

@ Quinns Camlough.Referees: Anna Madigan & Paddy Lavelle.

Davy Watterson (Windmill Bar)

Mal Havern (Quinns Camlough)

Leo Shannon (Forkhill GFC A)

Anna Madigan (Quinns Camlough)

Gary McGinn (O'Hanlons W/Cross)

Paul Kavanagh (Armaghdown Bar)

Robbie Irwin (Armaghdown Bar)

Michael Kavanagh (Armaghdown Bar)

Richie Carlin (Snr) (Magees Bar)

Malachy Toman (Magees Bar)

Nickey Pender (Forkhill GFC A)

Paddy Lavelle (O'Hanlons W/Cross)

@ Bellinis Board 2. Referees:Pat Quinn & Davy McCutcheon.

Sean O'Hare (Glenn GAC)

Aaron McParland (Magees Bar)

Conor Doran (O'Hanlons W/Cross)

Tony Byrne (Forkhill GFC A)

Dominic Campbell (Quinns Camlough)

Emmett Fearon (Gap of the North)

Dominic McEvoy (Killeavy GAC)

Jimmy McVerry (Bellinis)

Pat Quinn (Killeavy GAC)

Vincey Conlon (Windmill Bar)

Davy McCutcheon (Windmill Bar)

Peter Rice (Killeavy GAC)

Joey McLoughlin (Armaghdown Bar)

DIVISION THREE:(3x501 toss coin for Darts)

2 Players to Qualify from each section in Division 3. ie do not play final.

@ Cavern Bar. Referees: Oliver Mynes & Joe Byrne.

Kenny Galbrath (Cavern Bar)

David Quinn (Doyles Camlough)

Peter Magill (Slieve Gherkin)

Joe Byrne (Cavern Bar)

Oliver Mynes (Slieve Gherkin)*Holder*

Tommy McCabe (Trainors Newry)

Leroy Magennis (Hoews Bar Omeath)

Mark Byrne (Cavern Bar)

Gareth Rowntree (Slieve Gherkin)

Alvin Wallace (Port Bar)

@ Trainors Newry Main Board.Referees:Shane Copeland & Peter Johnson.

Geroid O'Reilly (Doyles Camlough)

Marty Holland (Jnr) (Trainors Newry)

Pat McCourt (Howes Bar Omeath)

Aiden McKeown (Doyles Camlough)

Damien Pentony (Trainors Newry)

Seamus Connolly (Doyles Camlough)

Cathal McCoy (Cavern Bar)

Noel Larkin (Trainors Newry)

Peter Johnson (Trainors Newry)

Shane Copeland (Cavern Bar)

@ Boyds Bar Down/Stairs.Referees:Peter Woods & Davy Brown.

Anthony Russell (Slieve Gherkin)

Peter Woods (Howes Bar Omeath)

Kyle Williamson (Port Bar)

Richie Carlon (Jnr) (Trainors Newry)

Shea Carroll (Shane O'Neills GFC)

Phillp Sterriott (Port Bar)

Niall Brown (Howes Bar Omeath)

Davy Brown (Boyds B)

Victor Henning (Boyds B)

Ciaran Loye (Howes Bar Omeath)

@ Trainors Newry Board 1.Referees: Rue Wallace & Karl Feenan.

Rue Wallace (Boyds B)

Glenn Porter (Port Bar)

Karl Feenan (Cavern Bar)

Willie Anderson (Doyles Camlough)

Alan Copeland (Cavern Bar)

Packie Walker (Howes Bar Omeath)

Martin Carroll (Trainors Newry)

Gerry Keirans (Howes Bar Omeath)

Peter Lynch (Shane O'Neills GFC)

Conor McCutcheon (Cavern Bar)

DIVISION Four:(3x501 toss coin for Darts)

2 Players to Qualify from each section in Division 4. ie do not play final.

@ Nan Rices.Referees: John Bradshaw & John Anderson.

Byran McElherron (Seasiders INF C)

Joey Magill (Cwc B)

Kieran Larkin (Dromintee GFC B)

Brian Campbell (Cwc B)

John Bradshaw (Nan Rices)

Stephen McArdle (Seasiders INF C)

Martin Fitzpatrick (Trainors Hreoes)

John Anderson (Bears)

@ Newry AOH(Hibs) Down/Stairs Board.Referees: Shane McVerry & Eddie Heaney.

Shane McVerry (Trainors Heroes)

Nobby Price (Hibs D)

Brian Coffey (Trainors Heroes)

Barry McAnulty (Nan Rices)

Eddie Heaney (Bears)

Paddy McShane (Dromintee GFC B)

Brendan Healey (Cwc B)

Brendan Fitzpatrick (Trainors Heroes)

@ Cwc.Referees: David Loughran & Aidan O'Hagan.

Mark McElherron (Seasiders INF C)

Neil Heaney (Bears)

David Loughran (Bears)

John McCartan (Nan Rices)*Holder*

Aidan O'Hagan (Cwc B)

Arthur McCafferty (Trainors Heroes)

Terry Lynch (Trainors Heroes)

Petsy Smyth (Trainors Heroes)

@Trainors Camlough Main Bar Board.Referees: Kieran Fitzpatrick & Joe McCourt.

Pat McAleavey (Hibs D)

Jacqueline McKeown (Trainors Heroes)

Kieran Fitzpatrick (Trainors Heroes)

John Daly (Dromintee GFC B)

Decky Finnegan (Trainors Heroes)

Joe McCourt (Bears)

Tommy O'Hanlon (Cwc B)

Micheal McEntee (Trainors Heroes)

It is up to the WINNER of each Section to leave the Result Sheet into the Result Box in McGuigans Bar before 5pm on the Saturday after the games are played ..

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Wed 01 Nov 2017 02:14 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 03rd Nov 2017.

Premier Division.

Indo v Boyd A

Magees A v Hibs A

Hibs B v 3 Steps A

Gormans Bar M/Bridge v Cloughmor Inn

Division 1.

Cwc A v Trainors Camlough

Ballyholland INF v Railway Bar

Dromintee GFC A v McGuigans Bar

Ti Chulainn A M/Bawn v Maddens Bar A

Carrickcruppen GAC v Seasiders INF B

Bye- First & Last W/Point

Division 2.

Gap of the North v Armaghdown Bar

Forkhill GFC A v Magees Bar

Glenn GAC v Bellinis

Windmill Bar v Lumpers Bar

Quinns Camlough v Killeavy GAC

Bye - O'Hanlons W/Cross

Division 3.

Boyds B v Shane O'Neills GFC

Cavern Bar v Slieve Gherkin

Howes Bar Omeath v Ti Chulainn B M/Bawn

Port Bar v Forkhill GFC B

Ballyholland Harps GAC v Doyles Camlough

Trainors Newry v Phoenix Bar

Division 4.

Armaghdown Ladies v Bears

Hibs D v Nan Rices

Trainors Heroes v Cwc B (To be played in Trainors Bar Newry)

3 Steps B v Newry INF

Maddens Bar B v Dromintee GFC B

Bye- Seasiders INF C

Result Card to be posted in Result box in McGuigans Bar before 5pm on Saturday after game is played...

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Wed 01 Nov 2017 02:09 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League .

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Results for Friday 27th Oct 17.

Premier Division.

Cloughmor Inn v 3 Steps A *OFF Will now be played on the 5th Jan 2018*

Indo 5 v Hibs B 3

Hibs A v Gormans Bar M/Bridge *OFF Will now be played on the 15th Dec*

Boyds A 6 v Magees A 2

Division 1.

Carrickcruppen GAC 7 v First & Last W/Point 1

McGuigans Bar 4 v Ti Chulainn A M/Bawn 4

Railway Bar 5 v Cwc A 3

Maddens Bar A 6 v Dromintee GFC A 2

Seasiders INF B 1 v Ballyholland INF 7

Bye- Trainors Camlough

Division 2.

Magees Bar 8 v Glenn GAC 0

Lumpers Bar 5 v Forkhill GFC A 3

Armaghdown Bar 5 v Quinns Camlough 3

Killeavy GAC 6 v Windmill Bar 2

O'Hanlons W/Cross 1 v Gap of the North 7

Bye- Bellinis

Division 3.

Slieve Gherkin 3 v Ballyholland Harps GAC 5

Ti Chulainn B M/Bawn 6 v Trainors Newry 2

Phoenix Bar 5 v Doyles Camlough 3

Forkhill GFC B 5 v Boyds B 3

Shane O'Neills GFC 4 v Port Bar 4

Howes Bar Omeath 4 v Cavern Bar 4

Division 4.

3 Steps B v Maddens Bar B*OFF*

Dromintee GFC B 3 v Trainors Heroes 5

Cwc B 8 v Armaghdown Ladies 0

Nan Rices 6 v Seasiders INF C 2

Bears 6 v Newry INF 2

Bye- Hibs D

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 16 Oct 2017 04:50 PM
CATEGORY : Sport

Newry Darts League.

Can Teams please leave back there Open/Sectional Individuals & Pairs Forms & Entry Fees as well as Ladies Individual forms & fees.

ASAP

Open/Sectional Individuals- £5 each.

Open/Sectional Pairs £8 a pair .

Ladies Individual - £5 each.

Entries can be left in the Result Box in McGuigans Bar.............

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 16 Oct 2017 04:46 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Tom Haughey Cup Results.

Sponsored By VEGAS CASINO Cornmarket Newry.

@ Cwc.

Cwc A 6 v Slieve Gherkin 3

Dromintee GFC B 0 v Hibs B 9

Final Cwc A 1 v Hibs B 5

@ Killeavy GAC.

Killeavy GAC 6 v Maddens Bar A 3

Final - Forkhill GFC B 5 v Killeavy GAC 4

@ Trainors Bar Camlough.

Trainors Camlough 5 v Trainors Newry 1

Port Bar 6 v O'Hanlons W/Cross 3

Final - Trainors Camlough 5 v Port Bar 2

@ Armaghdown Bar.

Armaghdown Ladies 4 v First & Last W/Point 5

Final - Gap of the North 1 v First & Last W/Point 5

@ Newry AOH (Hibs).

Hibs D 1 v Ti Chulainn A M/Bawn 8

Carrickcruppen GAC 8 v Shane O'Neills GFC 1

Final - Ti Chulainn A 4 v Carrickcruppen GAC 5

@ Gormans Bar Mayobridge.

Gormans Bar M/Bridge 9 v Cwc B 0- (Cwc B have withdrawn from Tom Haughey Cup).

Final- Armaghdown Bar 0 v Gormans Bar M/Bridge 9

@ Magees Bar.

Magees A 6 v Maddens Bar B 0

Final - Hibs A 6 v Magees A 3

@ Newry INF.

Newry INF 9 v Lumpers Bar 0- (Lumpers Bar have withdrawn from Tom Haughey Cup)

Final- Newry INF 0 v Quinns Camlough 9

@ McGuigan Bar.

McGuigans Bar 7 v Forkhill GFC A 2

Trainors Heroes 4 v Seasiders INF B 5

Final- .McGuigans Bar 6 v Seasiders INF B 3

@ Bears (Windmill Bar).

Ballyholland Harps GAC 0 v Bears 9 (Ballyholland Harps GAC have withdrawn from Tom Haughey Cup)

Final - Bears 7 v Seasiders INF C 2

@ Ti Chulainn Mullaghbawn.

Ti Chulainn B 3 v 3 Steps A 6

Final - Dromintee GFC A 4 v 3 Steps A 5 (Holders)

@ Bellinis Newry.

Bellinis 9 v Phoenix Bar 0- (Phoenix Bar have withdrawn from Tom Haughey Cup).

Final - Doyles Camlough 2 v Bellinis 7

@ Indo Club.

Indo 8 v Glenn GAC 1

Railway Bar 1 v Magees Bar 5

Final - Indo 5 v Magees Bar 4

@ Cavern Bar.

Cavern Bar 4 v Ballyholland INF 5

Final - Cloughmor Inn 6 v Ballyholland INF 2

@ Nan Rices Bar.

Nan Rices 5 v Howes Bar Omeath 4

Final - 3 Steps B 2 v Nan Rices 7

@ Windmill Bar.

Windmill Bar 2 v Boyds A 7

Final - Boyds B 0 v Boyds A 9

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Thu 05 Oct 2017 02:04 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 13th Oct 17.

All games to start @ 9;30pm SHARP.

Tom Haughey Cup.

Sponsored By VEGAS CASINO Cornmarket Newry.

1st and 2nd Rounds 16 venues 1 winners from each.

Up to winning teams to leave all the result cards from there venue into the Result Box in McGuigans Bar before 5pm on the Saturday after games...

@ Cwc.

Down-Stairs- Cwc A v Slieve Gherkin

Up-Stairs- Dromintee GFC B v Hibs B

Final on Down-Stairs Board.

@ Killeavy GAC.

Killeavy GAC v Maddens Bar A

Winners to play Forkhill GFC B

@ Trainors Bar Camlough.

Backroom- Trainors Camlough v Trainors Newry

Main Bar- Port Bar v O'Hanlons W/Cross

Final on Backroom Board.

@ Armaghdown Bar.

Armaghdown Ladies v First & Last W/Point

Winners to play Gap of the North.

@ Newry AOH (Hibs).

Board 1- Hibs D v Ti Chulainn A M/Bawn

Board 2- Carrickcruppen GAC v Shane O'Neills GFC

Final on Board 1.

@ Gormans Bar Mayobridge.

Gormans Bar M/Bridge 9 v Cwc B 0- (Cwc B have withdrawn from Tom Haughey Cup)

Final- Armaghdown Bar v Gormans Bar M/Bridge

@ Magees Bar.

Magees A v Maddens Bar B

Winners to play Hibs A

@ Newry INF.

Newry INF 9 v Lumpers Bar 0 - (Lumpers Bar have withdrawn from Tom Haughey Cup)

Final - Newry INF v Quinns Camlough.

@ McGuigan Bar.

Down-Stairs- McGuigans Bar v Forkhill GFC A

Up-Stairs- Trainors Heroes v Seasiders INF B

Final on Down-Stairs Board.

@ Ballyholland Harps GAC.

Ballyholland Harps GAC v Bears

Winners to play Seasiders INF C

@ Ti Chulainn Mullaghbawn.

Ti Chulainn B v 3 Steps A

Winners to play Dromintee GFC A

@ Bellinis Newry.

Bellinis 9 v Phoenix Bar 0- (Phoenix Bar have withdrawn from Tom Haughey Cup)

Final - Doyles Camlough v Bellinis

@ Indo Club.

Board 1- Indo v Glenn GAC

Board 2- Railway Bar v Magees Bar

Final on Board 1.

@ Cavern Bar.

Cavern Bar v Ballyholland INF

Winners to play Cloughmor Inn.

@ Nan Rices Bar.

Nan Rices v Howes Bar Omeath

Winners to play 3 Steps B

@ Windmill Bar.

Windmill Bar v Boyds A

Winners to play Boyds B

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Wed 27 Sep 2017 09:03 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League .

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 29th Sept 17.

Premier Division.

Hibs A v Hibs B

Boyds A v 3 Steps A

Magees A v Cloughmor Inn

Indo v Gormans Bar M/Bridge

Division 1.

McGuigans Bar v Cwc A-(OFF to be played on Friday 15th Dec)

Maddens Bar A v Railway Bar

Dromintee GFC A v First & Last W/Point

Seasiders INF B v Ti Chulainn A M/bawn

Trainors Camlough v Ballyholland INF

Bye- Carrickcruppen GAC

Division 2.

Gap of the North v Magees Bar

Quinns Camlough v Windmill Bar

Killeavy GAC v Armaghdown Bar

Bellinis v Forkhill GFC A

O'Hanlons W/Cross v Glenn GAC

Bye- Lumpers Bar

Division 3.

Shane O'Neills GFC v Doyles Camlough

Phoenix Bar v Slieve Gherkin

Ti Chulainn B M/Bawn v

Ballyholland Harps GAC-(OFF to be played at a later date)

Forkhill GFC B v Trainors Newry

Cavern Bar v Boyds B

Howes Bar Omeath v Port Bar

Division 4.

3 Steps B v Hibs D

Nan Rices v Trainors Heroes

Armaghdown Ladies v Dromintee GFC B-(OFF to be played at a later date)

Cwc B v Maddens Bar B

Newry INF v Seasiders INF C

Bye- Bears

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 26 Sep 2017 09:50 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Results for Friday 22nd Sept 17.

Norman McCutcheon Cup.

Sponsored By TRAINORS BARS Newry & Camlough.

@ Seaiders Warrenpoint INF.

Seasiders INF B 0 v Hibs A 5

Ti Chulainn A 6 v Hibs D 3

Final - Hibs A 5 v Ti Chulainn A 0

@ Cwc.

Cwc A 6 v Forkhill GFC A 3

Final - Gap of the North 6 v Cwc A 3

@ Windmill Bar.

Bears 4 v Slieve Gherkin 5

Quinns Camlough 7 v 3 Steps B 2

Final - Slieve Gherkin 6 v Quinn Camlough 3

@ Railway Bar.

Railway Bar 1 v Indo 8

Final - Armaghdown Ladies 0 v Indo 9

@ Trainors Newry.

Trainors Newry 5 v Nan Rices 4

Forkhill GFC B 3 v Glenn GAC 6

Final - .Trainors Newry 7 v Glenn GAC 2

@ Bellinis.

Bellinis 4 v Carrickcruppen GAC 5

Final - O'Hanlons W/Cross 3 v CarrickcruppenGAC 6

@ Ti Chulainn Mullaghbawn.

Ti Chulainn B 7 v Dromintee GFC B 2

Final - Maddens Bar B 1 v Ti Chulainn B 8

@ Dromintee GFC.

Dromintee GFC A 2 v Hibs B 7

Final - Gormans Bar M/Bridge 4 v Hibs B 5

@ Cloughmor Inn Rostrevor.

Cloughmor Inn 6 v Maddens Bar A 3

3 Steps A 7 v Boyds B 2

Final - Cloughmor Inn 5 v 3 Steps A 4

@ Trainors Bar Camlough.

Trainors Heroes 4 v Doyles Camlough 5

Final - Killeavy GAC 8 v Doyles Camlough 1

@ Ballyholland INF.

Ballyholland INF 3 v Magees A 5

Final - Ballyholland Harps GAC 3 v Magees A 5

@ Armaghdown Bar.

Armaghdown Bar 5 v Cwc B 3

Final - Seasiders INF C 5 v Armaghdown Bar 1

@ Boyds Bar.

Boyds A 6 v First & Last W/Point 3

Shane O'Neills GFC 1 v McGuigans Bar 8

Final - Boyds A 6 v McGuigans Bar 3

@ Cavern Bar.

Cavern Bar 9 v Lumpers Bar 0

Final - Trainors Camlough 6 v Cavern Bar 3

@ Magees Bar.

Magees Bar 9 v Port Bar 0

Final - Howes Bar Omeath 3 v Magees Bar 6

@ Newry INF.

Newry INF 2 v Windmill Bar 6

Final - Phoenix Bar 2 v Windmill Bar 5

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 19 Sep 2017 11:40 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 22nd Sept 17.

All games to start @ 9;30pm SHARP.

Norman McCutcheon Cup.

Sponsored By TRAINORS BARS Newry & Camlough.

1st and 2nd Rounds

16 venues 1 winners from each.

Up to winning teams to leave all the result cards from there venue into the Result Box in

McGuigans Bar before 5pm on the Saturday after games...

@ Seaiders Warrenpoint INF.

Main Board-Seasiders INF B v Hibs A

Board 1-Ti Chulainn A v Hibs D

Final on main board.

@ Cwc.

Cwc A v Forkhill GFC A

Winners to play Gap of the North

@ Windmill Bar.

Up-Stairs-Bears v Slieve Gherkin

Down-Stairs- Quinns Camlough v 3 Steps B

Final on Up-Stairs Board

@ Railway Bar.

Railway Bar v Indo

Winners to play Armaghdown Ladies

@ Trainors Newry.

Board 1- Trainors Newry v Nan Rices

Board 3- Forkhill GFC B v Glenn GAC

Final on Board 1.

@ Bellinis.

Bellinis v Carrickcruppen GAC

Winners to play O'Hanlons W/Cross

@ Ti Chulainn Mullaghbawn.

Ti Chulainn B v Dromintee GFC B

Winners to play Maddens Bar B

@ Dromintee GFC.

Dromintee GFC A v Hibs B

Winners to play Gormans Bar M/Bridge

@ Cloughmor Inn Rostrevor.

Board 1- Cloughmor Inn v Maddens Bar A

Board 2- 3 Steps A v Boyds B

Final on Board 1.

@ Trainors Bar Camlough.

Trainors Heroes v Doyles Camlough

Winners to play Killeavy GAC

@ Ballyholland INF.

Ballyholland INF v Magees A

Winners to play Ballyholland Harps GAC

@ Armaghdown Bar.

Armaghdown Bar v Cwc B

Winners to play Seasiders INF C

@ Boyds Bar.

Up-Stairs- Boyds A v First & Last W/Point

Down-Stairs- Shane O'Neills GFC v McGuigans Bar

Final on Up-Stairs Board.

@ Cavern Bar.

Cavern Bar v Lumpers Bar

Winners to play Trainors Camlough

@ Magees Bar.

Magees Bar v Port Bar

Winners to play Howes Bar Omeath

@ Newry INF.

Newry INF v Windmill Bar

Winners to play Phoenix Bar

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 19 Sep 2017 11:22 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Results from Friday 15th Sept 17.

Division 1.

Railway Bar 3 v McGuigans Bar 5

Cwc A 4 v Maddens Bar A 4

Ti Chulainn A 2 v Dromintee GFC A 6

First & Last 4 v Seasiders INF B 4

Carrickcruppen GAC 3 v Trainors Camlough 5

Bye-Ballyholland INF

Division 2.

Lumpers Bar 5 v Gap of the North 3

Magees Bar 5 v Quinns Camlough 3

Forkhill GFC A 3 v Killeavy GAC 5

Armaghdown Bar 4 v Bellinis 4

Windmill Bar 7 v O'Hanlons W/Cross 1

Bye-Glenn GAC

Division 3.

Slieve Gherkin 5 v Shane O'Neills GFC 3

Boyds B 5 v Phoenix Bar 3

Doyles Camlough 2 v Ti Chulainn B 6

Ballyholland Harps GAC 2 v Forkhill GFC B 6

Port Bar 4 v Cavern Bar 4

Trainors Newry 3 v Howes Bar Omeath 5

Division 4.

Dromintee GFC B 3 v 3 Steps B 5

Hibs D 2 v Cwc B 6

Maddens Bar B v Armaghdown Ladies- OFF to be played at a later Date.

Seasiders INF C 2 v Bears 6

Trainors Heroes 4 v Newry INF 4

Bye-Nan Rices

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Sun 10 Sep 2017 10:23 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League .

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 15th Sept 17.

Division 1.

Railway Bar v McGuigans Bar

Cwc A v Maddens Bar A

Ti Chulainn A v Dromintee GFC A

First & Last v Seasiders INF B

Carrickcruppen GAC v Trainors Camlough

Bye-Ballyholland INF

Division 2.

Lumpers Bar v Gap of the North

Magees Bar v Quinns Camlough

Forkhill GFC A v Killeavy GAC

Armaghdown Bar v Bellinis

Windmill Bar v O'Hanlons W/Cross

Bye-Glenn GAC

Division 3.

Slieve Gherkin v Shane O'Neills GFC

Boyds B v Phoenix Bar

Doyles Camlough v Ti Chulainn B

Ballyholland Harps GAC v Forkhill GFC B

Port Bar v Cavern Bar

Trainors Newry v Howes Bar Omeath

Division 4.

Dromintee GFC B v 3 Steps B

Hibs D v Cwc B

Maddens Bar B v Armaghdown Ladies - OFF to be played at a later date...

Seasiders INF C v Bears

Trainors Heroes v Newry INF

Bye-Nan Rices

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 27 Mar 2017 10:16 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League..

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 31st March...

Premier Division.

Gap of the North v Cloughmor Inn

First & Last W/Point v 3 Steps A

Gormans Bar M/Bridge v Trainors A

Ballyholland INF v Lumpers Bar A

The Wanderers v Indo A

Bye- Magees A

Division 1.

Lumpers Bar B v Quinns Camlough

Killeavy GAC v CWC

Maddens Bar A v Railway Bar

Carrickcruppen GFC v Seasiders INF B

Bosco v AOH Newry

Bye- Windmill Bar

Division 2.

Ballyholland Harps v Cornamucklagh House

O'Hanlons W/Cross v Glenn GFC

3 Steps B v Ann's Army

Bellinis v Trainors Bar

Sheepbridge Inn v Dromintee GFC A

Bye- Forkhill GFC A

Division 3.

Magees Bar v Cavern Bar

Armaghdown Bar v Doyles Camlough

Slieve Gherkin v Howes Bar Omeath

Boyds Bar v Trainors Newry

Shane O'Neills GFC v Port Bar

Bye- Seasiders INF A

Division 4.

Indo B v Seasiders INF C*To be played in Newry INF*

Trainors Heroes v Maddens Bar B

Charleys Angels v Bears

Dromintee GFC B v Armaghdown Ladies

Dans Bar v Forkhill GFC B

Nan Rices v Phoenix Bar

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 27 Mar 2017 10:11 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Results for Friday 24th March 2017,,,

Premier Division.

Gormans Bar M/Bridge 2 v The Wanderers 6

Trainors A 5 v Gap of the North 3

First & Last W/Point v Indo A-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 28th April.

Magees A 5 v Cloughmor Inn 3

3 Steps A v Ballyholland INF-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 14th April

Bye- Lumpers Bar A

Premier Division Result.

The Wanderers 1 v Gap of the North 7

Division 1.

Quinns Camlough 3 v AOH Newry 5

Railway Bar 2 v Windmill Bar 6

Lumpers Bar B 4 v Killeavy GAC 4

Bosco 0 v Carrickcruppen GFC 8

CWC v Maddens Bar A-OFF & will be played on Friday 14th April..

Bye- Seasiders INF B

Division 2.

Bellinis 4 v Forkhill GFC A 4

Trainors Bar 8 v Sheepbridge Inn 0

Dromintee GFC A v O'Hanlons W/Cross-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 14th April.. Cornamucklagh House 0 v 3 Steps B 8

Glenn GFC v Ballyholland Harps-OFF & will be played on Friday 14th April..

Bye- Ann's Army

Division 3.

Port Bar 3 v Cavern Bar 5

Trainors Newry v Slieve Gherkin-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 5th May.

Doyles Camlough 2 v Magees Bar 6

Seasiders INF A 0 v Boyds Bar 8

Howes Bar Omeath v Shane O'Neills GFC-OFF & Will now be played on Friday 14th April

Bye- Armaghdown Bar

Division 4.

Maddens Bar B v Charleys Angels-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 28th April.

Indo B v Dromintee GFC B-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 14th April..

Nan Rices 4 v Trainors Heroes 4

Bears 6 v Phoenix Bar 2

Armaghdown Ladies 4 v Dans Bar 4

Forkhill GFC B 6 v Seasiders INF C 2

Newry Dart League

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

To be played Wednesday 29th March.

Re-arranged Premier Division League.

The Wanderers v Cloughmor Inn

Newry Darts league has been notified that the Sheepbridge Inn are withdrawing from Division 2 of the Newry Dart League with immediate effect. As they are finding it hard to get players to turn up.. All teams that were to play The Sheepbridge Inn will now be awarded a 8-0 win & 2Pts.

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 14 Mar 2017 10:25 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 24th March 2017,,,

Premier Division.

Gormans Bar M/Bridge v The Wanderers

Trainors A v Gap of the North

First & Last W/Point v Indo A

Magees A v Cloughmor Inn

3 Steps A v Ballyholland INF

Bye- Lumpers Bar A

Division 1.

Quinns Camlough v AOH Newry

Railway Bar v Windmill Bar

Lumpers Bar B v Killeavy GAC

Bosco v Carrickcruppen GFC

CWC v Maddens Bar A-OFF & will be played on Friday 14th April..

Bye- Seasiders INF B

Division 2.

Bellinis v Forkhill GFC A

Trainors Bar v Sheepbridge Inn

Dromintee GFC A v O'Hanlons W/Cross

Cornamucklagh House v 3 Steps B

Glenn GFC v Ballyholland Harps

Bye- Ann's Army

Division 3.

Port Bar v Cavern Bar

Trainors Newry v Slieve Gherkin

Doyles Camlough v Magees Bar

Seasiders INF A v Boyds Bar

Howes Bar Omeath v Shane O'Neills GFC

Bye- Armaghdown Bar

Division 4.

Maddens Bar B v Charleys Angels

Indo B v Dromintee GFC B *To be played in Newry INF*

Nan Rices v Trainors Heroes

Bears v Phoenix Bar

Armaghdown Ladies v Dans Bar

Forkhill GFC B v Seasiders INF C

Result Cards must be in Result Box in McGuigans Bar before 5pm on the Saturday after games are played.........

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

To be played Wednesday 29th March.

Re-arranged

Premier Division League.

The Wanderers v Cloughmor Inn

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Tue 14 Mar 2017 10:17 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Results for Friday 10th March 2017....

Premier Division.

Cloughmor Inn 6 v Gormans Bar M/Bridge 2

Lumpers Bar A 0 v Trainors A 8

The Wanderers v Gap of the North-Result Card Withheld.Result Pending..

Magees A 4 v First & Last W/Point 4

Indo A 6 v 3 Steps A 2

Bye- Ballyholland INF

Division 1.

Seasiders INF B 4 v Maddens Bar A 4

CWC 7 v Lumpers Bar B 1

Windmill Bar 6 v Carrickcruppen GFC 2

AOH Newry 5 v Killeavy GAC 3

Railway Bar v Quinns Camlough-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 14th April..

Bye- Bosco

Division 2.

3 Steps B 3 v Bellinis 5

Glenn GFC 6 v Trainors Bar 2

Sheepbridge Inn 1 v O'Hanlons W/Cross 7

Cornamucklagh House 0 v Dromintee GFC A 8

Forkhill GFC A 3 v Ann's Army 5

Bye- Ballyholland Harps

Division 3.

Armaghdown Bar 1 v Magees Bar 7

Cavern Bar 8 v Seasiders INF A 0

Slieve Gherkin 4 v Boyds Bar 4

Doyles Camlough v Port Bar-OFF & Will now be played on Friday 28th April.

Shane O'Neills GFC 3 v Trainors Newry 5

Bye- Howes Bar Omeath

Division 4.

Seasiders INF C 2 v Nan Rices 6

Maddens Bar B 5 v Armaghdown Ladies 3

Trainors Heroes 5 v Indo B 3

Dromintee GFC B 2 v Bears 6

Dans Bar v Charleys Angels-OFF Due to a Death & will now be played on Friday 14th April..

Phoenix Bar 4 v Forkhill GFC B 4

Newry Darts League.

There will be NO Darts on Friday 17th March due to it being St Patricks Day...

Newry Dart League ..

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

To be played Wednesday 29th March.

Re-arranged

Premier Division League.

The Wanderers v Cloughmor Inn

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Sun 05 Mar 2017 09:24 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League ..

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria.

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 10th March 2017....

Premier Division.

Cloughmor Inn v Gormans Bar M/Bridge

Lumpers Bar A v Trainors A

The Wanderers v Gap of the North

Magees A v First & Last W/Point

Indo A v 3 Steps A

Bye- Ballyholland INF

Division 1.

Seasiders INF B v Maddens Bar A

CWC v Lumpers Bar B

Windmill Bar v Carrickcruppen GFC

AOH Newry v Killeavy GAC

Railway Bar v Quinns Camlough

Bye- Bosco

Division 2.

3 Steps B v Bellinis

Glenn GFC v Trainors Bar

Sheepbridge Inn v O'Hanlons W/Cross

Cornamucklagh House v Dromintee GFC A

Forkhill GFC A v Ann's Army

Bye- Ballyholland Harps

Division 3.

Armaghdown Bar v Magees Bar

Cavern Bar v Seasiders INF A

Slieve Gherkin v Boyds Bar

Doyles Camlough v Port Bar

Shane O'Neills GFC v Trainors Newry

Bye- Howes Bar Omeath

Division 4.

Seasiders INF C v Nan Rices

Maddens Bar B v Armaghdown Ladies

Trainors Heroes v Indo B

Dromintee GFC B v Bears

Dans Bar v Charleys Angels

Phoenix Bar v Forkhill GFC B

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Sun 05 Mar 2017 01:16 PM
CATEGORY : Sport

Newry Darts League.

KO Cup 1/4 Finals

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria

Results....

Premier Division - Frank Fearon Memorial Cup.

Cloughmor Inn 5 v 3 Steps A 4

Gormans Bar M/Bridge 0 v Gap of the North 5

Magees A 0 v Trainors A *Holders* 8

The Wanderers 6 v First & Last W/Point 3

Division 1- Ron Keenan Memorial Cup.

Quinns Camlough 2 v CWC 7

AOH Newry 4 v Windmill Bar 5

Lumpers Bar B 6 v Seasiders INF B 3

Maddens Bar A - *Recive Bye*.

Division 2 - Mark Trainor Cup.

Bellinis 6 v Anns Army 3

Dromintee GFC A 7 v Glenn GFC 2

O'Hanlons W/Cross 2 v Ballyholland Harps 7

Trainors Bar 9 v Cornamucklagh House 0

Division 3 - Indepndent Club P.C. Cup.

Armaghdown Bar 4 v Magees Bar 5

Shane O'Neills GFC 5 v Trainors Newry 4

Howes Bar Omeath 2 v Slieve Gherkin 7

Boyds Bar 6 v Port Bar 3

Division 4 - Joanne Heaney Memorial Cup.

Bears v Phoenix Bar-OFF Due to a Death and will be played on Friday 14th April.

Dans Bar v Forkhill GFC B No Result card posted both teams out of KO Cup.

Indo B 6 v Charleys Angels 3

Trainors Heroes 9 v Armaghdown Ladies 0

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Wed 22 Feb 2017 09:45 AM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League.

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria

www.theclarahotelbulgaria.com

KO Cup 1/4 Finals

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria

To be played on Friday 3rd March 2017.

(1st named team at HOME)

Premier Division - Frank Fearon Memorial Cup (Best of 5x501)

Cloughmor Inn v 3 Steps A

Gormans Bar M/Bridge v Gap of the North

Magees A v Trainors A *Holders*

The Wanderers v First & Last W/Point

Division 1- Ron Keenan Memorial Cup (Best of 3x501)

Quinns Camlough v CWC

AOH Newry v Windmill Bar

Lumpers Bar B v Seasiders INF B

Maddens Bar A - *Recive Bye*.

Division 2 - Mark Trainor Cup (Best of 3x501)

Bellinis v Anns Army

Dromintee GFC A v Glenn GFC

O'Hanlons W/Cross v Ballyholland Harps

Trainors Bar v Cornamucklagh House -*To be played in Trainors Bar Newry*

Division 3 - Indepndent Club P.C. Cup (1 Leg 501).

Armaghdown Bar v Magees Bar

Shane O'Neills GFC v Trainors Newry

Howes Bar Omeath v Slieve Gherkin

Boyds Bar v Port Bar

Division 4 - Joanne Heaney Memorial Cup (1 Leg 501).

Bears v Phoenix Bar *Holders*

Dans Bar v Forkhill GFC B

Indo B v Charleys Angels *To be played in Newry INF.

Trainors Heroes v Armaghdown Ladies

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 13 Feb 2017 11:26 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League..

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria

www.theclarahotelbulgaria.com

Fixtures for Friday 17th Feb...

Premier Division.

Trainors A v Ballyholland INF

Lumpers Bar A v Gap of the North

3 Steps A v The Wanderers

Gormans Bar M/Bridge v First & Last W/Point

Magees A v Indo A

Bye- Cloughmor Inn

Division 1.

Quinns Camlough v CWC

Bosco v Windmill Bar

AOH Newry v Seasiders INF B

Railway Bar v Lumpers Bar B

Maddens Bar A v Killeavy GAC

Bye- Carrickcruppen GFC

Division 2.

Dromintee GFC A v Ann's Army

Trainors Bar v 3 Steps B

Glenn GFC V Sheepbridge Inn

O'Hanlons W/Cross v Forkhill GFC A

Ballyholland Harps v Bellinis

Bye- Cornamucklagh House

Division 3.

Seasiders INF A v Slieve Gherkin

Howes Bar Omeath v Magees Bar

Port Bar v Armaghdown Bar

Shane O'Neills GFC V Boyds Bar

Doyles Camlough v Cavern Bar

Bye- Trainors Newry

Division 4.

Bears v Seasiders INF C

Charleys Angels v Dromintee GFC B

Armaghdown Ladies v Trainors Heroes

Indo B v Pheonix Bar *To be played in Newry INF*

Forkhill GFC B v Maddens Bar B

Nan Rices v Dans Bar

POSTED By : NEWRY DARTS LEAGUE
Post Date : Mon 13 Feb 2017 11:20 PM
CATEGORY : Sport

Newry Dart League...

Sponsored by The CLARA Aporthotel Bulgaria

www.theclarahotelbulgaria.com

Results for Friday 10th Feb..

Premier Division.

Indo A 4 v Trainors A 4

First & Last W/Point 5 v Ballyholland INF 3

The Wanderers 2 v Magees A 6

Cloughmor Inn 3 v 3 Steps A 5

Gormans Bar M/Bridge 8 v Lumpers Bar A 0

Bye- Gap of the North

Division 1.

Killeavy GAC 4 v Railway Bar 4

Lumpers Bar B 8 v Bosco 0

Windmill Bar 6 v Maddens Bar A 2

CWC 3 v Carrickcruppen GFC 5

Seasiders INF B 5 v Quinn's Camlough 3

Bye- AOH Newry

Division 2.

Forkhill GFC A 4 v Dromintee GFC A 4

3 Steps B v Sheepbridge Inn No Result card posted

Ballyholland Harps 4 v Trainors Bar 4

Ann's Army 3 v Glenn GFC 5

Cornamucklagh House 0 v O'Hanlons W/Cross 8

Bye- Bellinis

Re-arranged Division 2 League.

Bellinis 6 v O'Hanlons W/Cross 2

Division 3.

Slieve Gherkin v Doyle's Camlough-OFF to be played at a later date...

Boyds Bar 5 v Port Bar 3

Magees Bar 8 v Seasiders INF A 0

Cavern Bar 5 v Howes Bar Omeath 3

Armaghdown Bar 3 v Trainors Newry 5

Bye- Shane O'Neills GFC

Division 4.

Charleys Angels 2 v Forkhill GFC B 6

Dans Bar v Indo B- No result card posted..

Trainors Heroes 2 v Bears 6

Seasiders INF C 3 v Armaghdown Ladies 5

Maddens Bar B 1 v Pheonix Bar 7

Dromintee GFC B 5 v Nan Rices 3